Filo Hizmetleri

Filo Hizmetleri

Hava sıcaklıklarının değişmeye başladığı Nisan ve Ekim aylarında, şahsi veya kiraladığınız araçlarınızın Yaz/Kış Lastiği değişim işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Yaz/kış lastik değişimi için randevu sistemimizden istediği güne randevu alan araç sahipleri minimum bekleme süreleriyle maksimum hizmet alırlar. Plakanıza özel olarak saklanan lastikleriniz, lastik saklama standartlarına uygun olan depolarımızda muhafaza edilmektedir.

Lastik saklama hizmetimizden faydalanan Türkiye’nin en büyük filo ve kuruluşlarının bulunduğu referans listemizi talep edebilirsiniz.

Neden Lastik Oteli?

 • Lastikleriniz sigortalı olarak muhafaza edilir.
 • Lastikleriniz lastik saklama koşullarına uygun bir şekilde ( kuru, serin, güneş ışığı almayan asit ve yağ benzeri kimyasallardan uzak) muhafaza edilir.
 • Lastiklerinizin değişim zamanı geldiğinde değişim için yer aramanıza gerek kalmaz.
 • Lastikleriniz işlerinde uzman, eğitimli teknisyenler tarafından değiştirilir.
  Lastiklerinizi evinize veya başka bir yere taşırken ağır kaldırmadan dolayı oluşacak sağlık problemlerinin önüne geçilir.
 • Lastikleriniz depolama standartlarına uygun depolarımızda en iyi şekilde muhafaza edilmektedir.

LASTİK OTELİ

 • Lastikleriniz sigortali olarak saklanmaktadır.

 • Standartlara uygun saklama koşulları

 • Lastik uygunluk kontrolü

 • Konusunda uzman personel

 • Online/Offline randevu sistemi

 • Plakaya göre saklama alanları

 • Lastik balans kontrolü

5000

Araç

20000

Lastik Değişimi

100 %

Müşteri Memnuniyeti

5000

Araç Randevu Yönetimi

Lastik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Balans Ayarı

Lastik balans ayarıyla tekerleğin ağırlığı dönme ekseni etrafına eşit olarak dağılır ve böylece titreşimler ortadan kalkarak daha konforlu ve güvenli sürüş sağlanır. Ayrıca lastiklerin düzensiz aşınmasının yanında, süspansiyon, direksiyon aksamları ve araç rulmanlarının da erken aşınması da önlenmiş olur.

Hava Basıncı

Uygun olmayan hava basıncı ileride tamiri mümkün olmayacak hasarların yanısıra, lastiğin düzensiz ve erken aşınmasına sebep olur. Hava basıncı lastik soğukken ölçülmeli ve mutlaka araç üreticilerinin belirlediği hava basıncı değerlerine uyulmalıdır.

Diş Derinliği

Sırt bölgesi lastiğinizin yola basan kısmıdır. Lastik eskidikçe çekiş azalır. Zamanla lastiğiniz üzerindeki desen aşınarak kullanılmaz seviyeye gelir. Diş derinliği 1.6mm’nin altına inmiş lastikleri kullanmak, can ve mal emniyeti bakımından tehlikeli oldugu gibi, bir çok ülkede kanunen de yasaktır.

Araç Hızı

Araç kullanım hızı arttıkça lastiğin sıcaklığını yükselmesi sebebiyle sırt kauçuğu normale göre daha çok aşınma gösterir.

Lastik Eşlemeleri

Aracın tüm lastiklerinin aynı ebat ve yapıda olması gerekir. Aynı aks üzerinde farklı yapı, desen ve aşınmada lastik takılması halinde araç performansı olumsuz etkilendiği gibi lastik düzensiz ve hızlı aşınır.

Yol ve İklim Şartları

Düzgün olmayan yol yüzeylerinde ve sıcak yaz aylarında lastik normale göre daha çok aşınma gösterir.

REFERANSLARIMIZDAN BAZILARI

Back to top